Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Spotkanie autorskie – dlaczego warto zaprosić autora książek dla dzieci do przedszkola, szkoły, biblioteki?

Spotkanie autorskie – dlaczego warto zaprosić autora książek dla dzieci do przedszkola, szkoły, biblioteki?

spotkanie autorskie

Spotkanie autorskie to ciekawy i atrakcyjny dla najmłodszych sposób na poznanie świata literatury. Dlaczego warto zaprosić autora książek dla dzieci do swojej grupy, przedszkola, szkoły, biblioteki?

Zapoznaj dziecko z autorem!

Spodobała Wam się książka albo książki jakiegoś polskiego autora? Sprawdź, czy nie ma możliwości zorganizowania z nim spotkania autorskiego. Można poszukać autora w sieci i osobiście go o to zapytać lub zgłosić się do wydawnictwa. Wielu autorów oprócz pisania spotyka się ze swoimi czytelnikami.

Co zyskujesz organizując spotkanie autorskie?

Pamiętacie ze szkoły interpretacje wierszy i książek i zgadywanie, co autor miał na myśli? Czasem nie trzeba zgadywać! Na spotkaniu autorskim dzieci mogą zapytać autora, o co tylko chcą. Dowiedzieć się więcej o zawodzie pisarza, o tym jak powstaje książka. Każdy autor ma swój własny scenariusz spotkania i dzieci mogą wynieść ze spotkania różne rzeczy, w zależności od tematyki spotkania. Poza tym najczęściej istnieje możliwość nabycia książki z dedykacją i autografem, a to już niepowtarzalna pamiątka na całe życie.

Spotkanie autorskie jako garść inspiracji

Spotykanie na swojej drodze różnych inspirujących ludzi, pozwala dzieciom poszerzać horyzonty. Czasami jedna rozmowa potrafi całkowicie odmienić życie. Może spotkanie z kimś, kto zawodowo pisze, stanie się dla niejednego dziecka impulsem do tego, żeby uwierzyć w swoje możliwości, podążać za marzeniami i również coś stworzyć. Kto wie, może w gronie małych książkowych moli znajduje się przyszły autor epopei narodowej?

Spotkania tematyczne

Na moim własnym przykładzie. Napisałam książkę „Biedronka szuka przyjaciela”, która opowiada dzieciom, z kim warto się przyjaźnić oraz jakich zachowań lepiej unikać. Dlatego też spotkania autorskie ze mną jeszcze bardziej rozwijają ten temat. Rozmawiam z dziećmi o przyjaźni, wykonujemy biedronkowe zadania, które pozwalają im na jeszcze głębsze zrozumienie zagadnienia. Wszystko jest zorganizowane w formie aktywizujących warsztatów, żeby nie zanudzić maluchów samymi opowieściami. Wiem, że inni autorzy, biorący udział w spotkaniach z dziećmi mają podobne podejście i nie tylko opowiadają o swoich książkach, ale rozwijają podjęte w nich tematy, pomagają dzieciom zrozumieć różne kwestie. Także jeśli temat jakiejś książki jest dla Was bliski, sprawdźcie, czy jej autor nie organizuje spotkań autorskich. To może być niesamowita przygoda dla Waszych dzieci, której nigdy nie zapomną.

Jesteś zainteresowany spotkaniem autorskim dotyczącym przyjaźni? Skontaktuj się ze mną!

Jeśli chcesz wiedzieć więcej – jak dokładnie wyglądają spotkania autorskie ze mną, kliknij tutaj: Jak wyglądają moje spotkania autorskie?

Za zdjęcia dziękuję paniom z biblioteki na Kole i z biblioteki w Kątach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram